WGRYWANIE ODBLOKOWANEGO VBIOSU PREMY

• Wgrywanie vBIOSu Premy w naszych laptopach jest prosta, ale należy się trzymać kilku zasad:

1. wgrywać tylko wersje bezpośrednio wysłane przez nasz sklep do danego modelu (przykładowo instalacja wersji dla 970M 6gb zamiast 970M 3gb może uszkodzić GPU).

2. w przypadku G-series GPU Nvidii musi być aktywne podczas procesu (wymuszone np. przez program GPU-Z). Z kolei G970 i G980 mają 2 wersje vBIOSów, jedna jest pod tryb MSHYBRID z kolei druga pod tryb DISCRETE. Tutaj sytuacja jest prosta, jeśli laptop działa w trybie DISCRETE to instalujemy wersje DISCRETE! Dla X-Series sytuacja jest najprostsza, ponieważ cały czas działają na karcie dedykowanej i nie ma optimusa lub manualnego przełączania GPU jak jest w G-Series.

3. zawsze zrób kopie aktualnego vBIOSu przed wgrywaniem zmodyfikowanego (polecam program GPU-Z i skorzystanie z opcji save vBIOS).

4. zawsze przeprowadzaj proces na podpiętym zasilaczu!

5. zawsze czytaj plik readme będący w komplecie z vBIOSem.

6. Dobra teraz przejdźmy do procesu, który jest bardzo prosty. W przypadku laptopów X-Series, G970 i 980 ustawionych na tryb DISCRETE należy tylko dwukrotnie kliknąć w plik o nazwie ModMe.bat, zapoznać się z informacjami wyświetlanymi na ekranie i jeśli wszystko się zgadza nacisnąć klawisz Y, który zacznie proces wgrywania nowego vBIOSu. Po paru chwilach powinien się pokazać napis "update successful”, który poinformuje nas o zakończeniu wgrywania a okno dialogowe się zamknie. Po tym wszystkim zrestartuj laptopa i ciesz się odblokowanym vBIOSem, który pozwoli na podkręcanie GPU.

7. Procedura jest prosta, ale nieumiejętne jej wykonanie może się zakończyć tzw. "ucegleniem" laptopa, dlatego nie jest to zalecane dla początkujących. Jeśli masz jakieś obawy to zawsze możemy zrobić to za ciebie w czasie przygotowywania zamówienia tylko prosimy o wcześniejszy kontakt.

AKTUALIZACJA BIOSU
INSTRUKCJE DOTYCZĄCE AKTUALIZACJI POPRZEZ BIOS:

1. Zmień nazwę pliku na g960.zip, skopiuj zawartość do bootowalnego pendrive’a za pomocą http://rufus.akeo.ie/ używając oczywistej nazwy takiej jak np. „G960”

2. Uruchom komputer z włożonym pendrivem w DOSie.

3. Zmień lokalizacje w której znajduje się BIOS korzystając z komendy „cd”, np. „cd G960”

4. Wpisz komendę „meset”

5. Komputer zrestartuje się z wiatrakami działającymi na maksymalnych obrotach

6. Uruchom komputer ponownie w DOSie z włożonym pendrivem

7. Zmień lokalizacje do tej w której znajduje się BIOS

8. Wpisz komendę „flashme”

INSTRUKCJE DOTYCZĄCE AKTUALIZACJI POPRZEZ SYSTEM WINDOWS:

1. Naciśnij ikonę Windows w lewym dolnym rogu.

2. Wpisz ‘cmd’ i naciśnij prawym przyciskiem myszy na „Command Prompt” i uruchom program jako administrator

3. Przenieś się do folderu zawierającego nowy bios np. „C:\G960” za pomocą komendy „cd” np. „cd C:\G960”.

4. Wpisz komendę „wmeset” i naciśnij enter.

5. Komputer powinien uruchomić się ponownie.

6. Uruchom ponownie Command Prompt jako administrator

7. We wspomniany powyżej sposób zmień folder ponownie na ten zawierający nowy BIOS („cd c:\G960”) i wpisz komendę „FlashMeWinX64.bat”

8. Kiedy komenda zakończy działanie komputer powinien zrestartować się ponownie i od tej pory działać z aktualnym BIOSem.